ד"ר ורדה שיפר

ורדה שיפר
תפקיד: 
חוקרת הפרטה במערכת החינוך ומנהלת פרויקט לפיתוח תשתיות לעבודת צוותי מורים ברשויות מקומיות
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
גלובליזציה וחינוך, חינוך לקיימות, פדגוגיות מתקדמות, בין-תחומיות וארגון הידע בחינוך

ד"ר ורדה שיפר עבדה בקרן מנדל-ישראל בשנים 2012-1997 וכיהנה כנשיאת קרן מנדל-ישראל (2010–2012). שיפר היא מייסדת מרכז מנדל למנהיגות בנגב, והייתה מנהלת המרכז (2004–2010) וכן מנהלת מכון מנדל בירושלים (1999–2003). ד"ר שיפר כיהנה בתפקיד מדענית ראשית בנציבות שירות המדינה (1995–1996) והייתה הממונה על הביקורת על משרד החינוך במשרד מבקר המדינה (1987–1993). במקביל עסקה ד"ר שיפר במחקר ובהוראה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בתוכנית לניהול מלכ"רים (2004–2009) וערכה את כתב העת האקדמי חברה אזרחית ומגזר שלישי בישראל.

ד"ר שיפר היא בעלת תואר בוגר ותואר מוסמך ביחסים בין-לאומיים ובעלת תואר דוקטור במדע המדינה, כולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנים 2003–2004 השלימה פוסט-דוקטורט בקולג' סנט אנתוני באוקספורד, ובו הייתה גם חברה נלווית בכירה (SAM). בנוסף לימדה על תקן מורה מן החוץ במחלקה למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר שיפר פרסמה מחקרים על החברה האזרחית בישראל, על הזכות לחינוך בקהילות סגורות ועל החינוך בקהילה החרדית בישראל. פעילותה ההתנדבותית כוללת חברות ב"ועדת המומחים" שליוותה את המחאה החברתית; חברות בוועדה לאתיקה במגזר הציבורי שבמרכז לאתיקה בירושלים; חברות בוועדה לבדיקת מדיניות ממשלת ישראל כלפי המגזר השלישי בישראל; וחברות במועצה הבין-לאומית של "הקרן החדשה לישראל". כמו כן היא חברת הנהלה ויו"ר של ועדת המענקים של "הקרן החדשה לישראל". חברה בסניף ישראל של אמנסטי אינטרנשיונל ובעבר יו"ר סניף זה.

במרכז חזן לצדק חברתי במכון ון ליר בירושלים ד"ר שיפר עוסקת ברשויות מקומיות ובפעילותן בתחום החינוך, וכן בשאלות של הפרטה ורגולציה ברשויות המקומיות בישראל.

פרסומים במכון