ד"ר לאונרד פולונסקי

 

ד"ר לאונרד ס' פולונסקי CBE, איש עסקים מצליח במגזר השירותים הפיננסיים, הוא נדבן המגלה עניין מיוחד במורשת תרבותית, בהשכלה גבוהה במדעי הרוח ובאמנויות.

ד"ר פולונסקי גדל בעיר ניו יורק, למד בתיכון היוקרתי טאונסנד הריס ובגיל 18 השלים תואר ראשון באוניברסיטת ניו יורק. אחרי שירות צבאי בשנים 1945–1946 המשיך ללימודי תואר שני בספרות בלינקולן קולג' באוקספורד ובסורבון בפריז, שם קיבל תואר דוקטור בשנת 1952. שנים אחדות לימד בהיידלברג ואחר כך פנה לעולם העסקים.

ד"ר פולונסקי החל לעבוד בתחום השירותים הפיננסיים בניו יורק בשנת 1955, צבר ניסיון נוסף ברומא, בפרנקפורט ובציריך, ובשנת 1970 הקים בלונדון את חברת הביטוח ליברטי לייף. ממשיכתה של חברה זו, חברת האנזרד גלובל PLC, שד"ר פולונסקי הוא נשיאה, היא חברה רשומה בבורסה הלונדונית מאז 2006.

 

לאורך שנים רבות עסק ד"ר פולונסקי במגוון רחב של פעילויות צדקה. בזכות פעילותו הנדבנית קיבל בשנת 2013 מהמלכה אליזבת השנייה את התואר מפקד באימפריה הבריטית (CBE). הוא חבר גילדת המיטיבים של אוניברסיטת קיימבריג', עמית פלמינג בלינקולן קולג' שבאוקספורד וחבר לשם כבוד בקולג' המלכותי למוזיקה שבלונדון. ד"ר פולונסקי קיבל תואר דוקטור לשם כבוד מהאוניברסיטה העברית בירושלים, והוא חבר בחבר הנאמנים שלה וכן בחבר הנאמנים של מכון המחקר על שם הרי ס' טרומן לקידום השלום שבאוניברסיטה. הוא עמית לשם כבוד של האקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל בירושלים וחבר בחבר הנאמנים שלה.

 

ד"ר פולונסקי הוא היו"ר המייסד של מועצת הנאמנים של קרן פולונסקי, התומכת במפעלי צדקה בבריטניה, בארצות הברית, בישראל ובאירופה. בין הפעילויות העיקריות של הקרן: מפעל הדיגיטציה של אוספים חשובים בספריות מובילות (הספרייה הבודליאנית, הספרייה הבריטית, הספרייה הציבורית בניו יורק, ספריית הקונגרס, הספרייה האפוסטולית בוותיקן); תמיכה בתיאטרון לקהל חדש במרכז שייקספיר ע"ש פולונסקי בברוקלין, ניו יורק; והאקדמיה ע"ש פולונסקי ללימודים מתקדמים במדעי הרוח והחברה במכון ון ליר בירושלים ומלגות הפוסט-דוקטורט המוצעות בה.