ד"ר בשיר בשיר

בשיר בשיר
תפקיד: 
עמית מחקר בכיר; ראש קבוצת המחקר "אלטרנטיבות לחלוקה"
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
תיאוריה דמוקרטית, רב-תרבותיות, דמוקרטיה התדיינותית, לאומיות ואזרחות, אי-צדק היסטורי והפוליטיקה של הפיוס, ולאומיות פלסטינית
תחומי עניין: 
פרספקטיבות ערביות על השאלה היהודית, החלוקה וחלופותיה בפלסטין/ישראל, השואה והנכבה, פרספקטיבות יהודיות על השאלה הערבית

ד"ר בשיר בשיר הוא עמית מחקר בכיר במכון ון ליר בירושלים, מרצה בכיר במחלקה לסוציולוגיה, מדע המדינה ותקשורת באוניברסיטה הפתוחה ומלמד תיאוריה פוליטית במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים. בשיר השלים את לימודיו לתואר בוגר במדע המדינה וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. את לימודי המוסמך והדוקטור בפילוסופיה פוליטית סיים ב-The London School of Economics and Political Science.
עבודת הדוקטור שלו עסקה בקשר שבין תיאוריות של הכלה דמוקרטית לבין סוגיות של אי-צדק היסטורי בחברות רב-תרבותיות. בשיר לימד פילוסופיה פוליטית ב-Queen's University ,ב-LSE ובאוניברסיטה העברית בירושלים.
תחומי המחקר שלו כוללים: תיאוריות של הכלה דמוקרטית, אזרחות ורב-תרבותיות, דמוקרטיה התדיינותית, אי-צדק היסטורי והפוליטיקה של הפיוס, ולאומיות ומחשבה פוליטית פלסטיניות.
במכון ון ליר בירושלים ערך בשיר עם ד"ר עמוס גולדברג ספר על השואה והנכבה, וכעת הוא עורך עם פרופ' יוסי יונה וד"ר גיא בן-פורת ספר על מדיניות ציבורית ורב-תרבותיות בישראל. הוא גם מנהל במרכז מנאראת שבמכון את קבוצת המחקר "אלטרנטיבות לחלוקה".
בשיר היה עמית מחקר בפורום לפילוסופיה ומדיניות ציבורית במחלקה לפילוסופיה שב-Queen's University, בפרויקט "Europe in The Middle East — The Middle East in Europe" ב-Wissenschaftskolleg בברלין, וב-Maxwell School שב-Syracuse University.

פרסומים במכון