פרופ' בשיר בשיר

פרופ' בשיר בשיר
תפקיד: 
עמית מחקר בכיר
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
תיאוריה דמוקרטית, ליברליזם, לאומיות ואזרחות, דמוקרטיה התדיינותית, רב-תרבותיות, ריבונות, אי-צדק היסטורי והפוליטיקה של הפיוס, לאומיות פלסטינית
תחומי עניין: 
ליברליזם, פרספקטיבות ערביות על השאלה היהודית, החלוקה וחלופותיה בפלסטין/ישראל, השואה והנכבה, פרספקטיבות יהודיות על השאלה הערבית

פרופ' בשיר בשיר הוא עמית מחקר בכיר במכון ון ליר בירושלים, פרופסור חבר במחלקה לסוציולוגיה, מדע המדינה ותקשורת באוניברסיטה הפתוחה ומלמד תיאוריה פוליטית במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים. בשיר השלים את לימודיו לתואר בוגר במדע המדינה וסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. את לימודי המוסמך והדוקטור בפילוסופיה פוליטית סיים ב-The London School of Economics and Political Science.
עבודת הדוקטור שלו עסקה בקשר שבין תיאוריות של הכלה דמוקרטית לבין סוגיות של אי-צדק היסטורי בחברות רב-תרבותיות. בשיר לימד פילוסופיה פוליטית ב-Queen's University ,ב-LSE ובאוניברסיטה העברית בירושלים.
תחומי המחקר שלו כוללים: תיאוריות של הכלה דמוקרטית, ליברליזם, אזרחות, לאומיות ורב-תרבותיות, דמוקרטיה התדיינותית, אי-צדק היסטורי והפוליטיקה של הפיוס, ולאומיות ומחשבה פוליטית פלסטיניות.
במכון ון ליר בירושלים ערך בשיר עם ד"ר עמוס גולדברג ספר על השואה והנכבה, ועם פרופ' יוסי יונה ופרופ' גיא בן-פורת ספר על מדיניות ציבורית ורב-תרבותיות בישראל. הוא גם ניהל במרכז מנאראת שבמכון את קבוצת המחקר "אלטרנטיבות לחלוקה".
בשיר היה עמית מחקר בפורום לפילוסופיה ומדיניות ציבורית במחלקה לפילוסופיה שב-Queen's University, בפרויקט "Europe in The Middle East — The Middle East in Europe" ב-Wissenschaftskolleg בברלין, וב-Maxwell School שב-Syracuse University.

פרסומים במכון