דויגו אטלס

דויגו אטלס
תפקיד: 
מזכירת מערכת כתב העת האקדמי ללימודי הלבנט (JLS)
דואר אלקטרוני: 

דויגו אטלס היא דוקטורנטית בבית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת תל אביב, וכותבת את עבודת הדוקטור שלה על המיעוט היהודי בתורכיה והיווצרות זהותו (1948–2002). היא בעלת תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב. התזה שלה התמקדה בגיבוש הזהות הלאומית של הכורדים בתורכיה בתקופת "תהליך ההיפתחות הדמוקרטי" (2009–2014). אטלס היא גם חוקרת במרכז משה דיין לחקר המזרח התיכון ואפריקה, ובשנת 2016 הוענק לה פרס דן דוד לחוקרים צעירים.

יחד עם פרופ' אשר ססר מאוניברסיטת תל אביב יצרה אטלס את הקורס המקוון "היווצרות המזרח התיכון בן זמננו", אשר מדורג בעקביות כאחד הקורסים המקוונים הטובים ביותר בתחום לימודי ההיסטוריה על ידי Class Central, הגוף המוביל באיסוף והפצה של קורסים מקוונים. הקורס פורסם כספר בשנת 2017.

אטלס מתמקדת במחקרה במיעוטים בתורכיה ופרסמה כמה מאמרים בנושא, ביניהם: "תפקיד השפה בהתפתחות הזהות הלאומית הכורדית בתורכיה" (2014); תורכיה, הכורדים שלה ומחאות פארק גזי" (2014); "היהודים במארדין" (בתורכית, 2016); "מבחן בדמוקרטיה: מיעוטים לא מוסלמים בתורכיה" (2017). היא גם עוסקת ביצירת סרטים דוקומנטריים על יהודי תראקיה ועל הגולים הכורדים באירופה.

במכון ון ליר בירושלים היא מזכירת המערכת של כתב העת Journal of Levantine Studies.