ד"ר ורדה שיפר

ורדה שיפר
תפקיד: 
עמיתת מחקר בכירה, ראש התוכנית לפיתוח מודלים של משילות משולבת ברשויות מקומיות
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
מדיניות חינוך, חינוך ברשויות מקומיות, מנהיגות חינוכית, הפרטה בחינוך ובתעסוקה

ד"ר ורדה שיפר עבדה בקרן מנדל-ישראל בשנים 1997–2012 וכיהנה כנשיאת קרן מנדל-ישראל (2010–2012). שיפר היא מייסדת מרכז מנדל למנהיגות בנגב, והייתה מנהלת המרכז (2004–2010) וכן מנהלת מכון מנדל בירושלים (1999–2003). ד"ר שיפר כיהנה בתפקיד מדענית ראשית בנציבות שירות המדינה (1995–1996) והייתה הממונה על הביקורת על משרד החינוך במשרד מבקר המדינה (1987–1993). במקביל עסקה ד"ר שיפר במחקר ובהוראה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בתוכנית לניהול מלכ"רים (2004–2009) וערכה את כתב העת האקדמי חברה אזרחית ומגזר שלישי בישראל.

ד"ר שיפר היא בעלת תואר בוגר ותואר מוסמך ביחסים בין-לאומיים ובעלת תואר דוקטור במדע המדינה, כולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנים 2003–2004 השלימה פוסט-דוקטורט בקולג' סנט אנתוני באוקספורד, ובו הייתה גם חברה נלווית בכירה (SAM). בנוסף לימדה על תקן מורה מן החוץ במחלקה למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים. ד"ר שיפר פרסמה מחקרים על החברה האזרחית בישראל, על הזכות לחינוך בקהילות סגורות ועל החינוך בקהילה החרדית בישראל. פעילותה ההתנדבותית כוללת חברות ב"ועדת המומחים" שליוותה את המחאה החברתית; חברות בוועדה לאתיקה במגזר הציבורי שבמרכז לאתיקה בירושלים; חברות בוועדה לבדיקת מדיניות ממשלת ישראל כלפי המגזר השלישי בישראל; וחברות במועצה הבין-לאומית של "הקרן החדשה לישראל". כמו כן הייתה חברת הנהלה ויו"ר של ועדת המענקים של "הקרן החדשה לישראל". חברה בסניף ישראל של אמנסטי אינטרנשיונל ובעבר יו"ר סניף זה.

במכון ון ליר בירושלים ד"ר שיפר מובילה את התוכנית לפיתוח מודלים של משילות משולבת ברשויות מקומיות. מחקרה מתמקד בפיתוח מודלים של משילות משולבת בתחום החינוך, וכן בשאלות של הפרטה ורגולציה של מערכת החינוך וברשויות המקומיות בישראל.

פרסומים במכון