פרופ' חנה הרצוג

חנה הרצוג
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
סוציולוגיה של המגדר, סוציולוגיה פוליטית, תקשורת פוליטית, אתניות וגזענות, סוציולוגיה של דורות

חנה הרצוג היא פרופסור לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. במכון ון ליר בירושלים היא עומדת, יחד עם פרופ' נעמי חזן, בראש שוות - המרכז לקידום נשים בזירה הציבורית (WIPS). בשנים 2006–2012 עמדה בראש תחום החברה האזרחית במכון. הרצוג קיבלה תואר דוקטור לפילוסופיה מאוניברסיטת תל-אביב, שימשה ראש המחלקה לסוציולוגיה (1999–2001) וכיהנה בתפקיד ראש התוכנית לחברה ופוליטיקה במכללה האקדמית של תל-אביב-יפו מאז היווסדה בשנת 1994 ועד 2005.

 

הרצוג היא אחת ממייסדות התוכנית ללימודי נשים ומגדר באוניברסיטת תל-אביב, והיא עומדת בראש התוכנית מאז 2009. בעבר הייתה נשיאת האגודה (הבין-לאומית) לחקר ישראל וראש הפורום ללימודי נשים באוניברסיטת תל-אביב. ערכה את כתב העת סוציולוגיה ישראלית, וכיום חברה במערכות כתבי עת אקדמיים בינלאומיים (Israel Studies Review (ISR); Gender & Society; Hagar). הרצוג הייתה חוקרת אורחת בהרוורד, בבוסטון קולג' וב-CUNY. בשנת 2004-5 הייתה חוקרת ומרצה אורחת באוניברסיטת הרוורד בתוכנית ללימודי נשים ודת.

 

הרצוג מתמחה בסוציולוגיה פוליטית, בתקשורת פוליטית, ביחסים אתניים ובסוציולוגיה של המגדר. היא פרסמה מאמרים רבים על פוליטיקה ויחסים אתניים, על מפלגות מיעוט, על נשים בפוליטיקה, על נשים ניצולות מחנה הריכוז רבנסבריק, על נשים פלסטיניות אזרחיות ישראל ועל נשים דת ופוליטיקה, וכן ניתוחים סוציולוגיים של שיח פוליטי ומערכות בחירות.

פרסומים במכון