פרופ' לאה אחדות

לאה אחדות
תפקיד: 
עמיתת מחקר בכירה
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
כלכלה וחברה, ביטוח לאומי, מדיניות חברתית, דוח העוני

פרופ' לאה אחדות חברה בצוות התוכנית לכלכלה וחברה במכון ון ליר בירושלים ומרצה בכירה בבית הספר למדעי החברה והניהול במרכז האקדמי רופין. היא בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים בחוגים לכלכלה ולסטטיסטיקה ובעלת תואר שני בכלכלה. ב-2010 מונתה פרופסור חבר במחלקה לכלכלה וניהול במרכז האקדמי רופין. במהלך עבודתה בשירות הציבורי מילאה תפקידי ניהול ביחידות מחקר של המוסד לביטוח לאומי. בשנים 1999-1996 ניהלה את המכון למחקר כלכלי-חברתי של ההסתדרות, ובשנים 2006-2001 שימשה סמנכ"לית למחקר ולתכנון של המוסד לביטוח לאומי והיתה חברה במִנהלת המוסד.
פרופ' אחדות שילבה עשייה בתחום המדיניות החברתית ומחקר בתחומי הביטוח הסוציאלי ושוק העבודה ובסוגיות של עוני וחלוקת הכנסות. היא הופקדה על הכנת דוח העוני ועל הסקירה השנתית של הביטוח הלאומי. בהיותה חברה במִנהלת הביטוח הלאומי עמדה בראש ועדות שעסקו בפיתוח תשתיות המידע והמחקר ובפיתוח מיזמים חברתיים בקהילה. כמו כן השתתפה בוועדות ממשלתיות וציבוריות כחברה או כמשקיפה וייצגה את ישראל בפורומים בינלאומיים.
בשנים 2006-1990 היתה חברה בחבר המנהלים של הפרויקט הבינלאומי למחקר ההכנסות (LIS), ושימשה נציגת הביטוח הלאומי בוועדת המחקר של הארגון הבינלאומי של מוסדות הביטחון הסוציאלי
(ISSA). בשנת 1995 ייצגה אחדות את ישראל בוועדת האו"ם שהכינה את פסגת קופנהגן לפיתוח חברתי.
אחדות חברה במערכת כתב-העת ביטחון סוציאלי ובשנים 2006-2004 שימשה גם עורכת המשנה שלו.

פרסומים במכון