ד"ר מרב מאק

מרב מאק
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
חברות נוצריות בארץ הקודש מימי הביניים עד היום, נצרות עכשווית, היסטוריה צלבנית
ד"ר מרב מאק היא בעלת תואר דוקטור בהיסטוריה של ימי הביניים מאוניברסיטת קיימברידג'. נושא המחקר שלה היה "הסוחר מג'נובה: הג'נובזים, מסעות הצלב וארץ הקודש", והיא זכתה בעבורו בפרס לייטפוט להיסטוריה כנסייתית. בעקבות לימודי הדוקטורט היא זכתה במלגת ליידי דייוויס באוניברסיטה העברית בירושלים. משנת הלימודים תשע"ב היא מלמדת בחוג למדע הדתות באוניברסיטה העברית בירושלים סמינר מחקרי בנושא "נצרות עכשווית בארץ הקודש". 
נוסף על מחקריה בתחום ההיסטוריה של ימי הביניים היא השתתפה בפרויקטים בארגונים בינלאומיים ובסוכנויות האו"ם ובהם: Interpeace, UNDP ו-WIPO/OMPI. ד"ר מאק היא ממייסדי חברת הסטארט-אפ Cambridge Research Technology, העוסקת בסמנטיקה ובספריות דיגיטליות. במסגרת פעילותה בחברה ובשיתוף המכון לחקר ההיסטוריה באוניברסיטת לונדון עמדה ד"ר מאק בראש סקר של ספריות וארכיונים עתיקים בירושלים. גם כיום היא מעורבת בפרויקטים של שימור דיגיטלי והיא חברה בוועדת ההיגוי של כנס מינרווה לדיגיטציה. 
ד"ר מאק היא עמיתת מחקר במכון ון ליר בירושלים ומובילה בו שלוש קבוצות מחקר: בשיתוף ד"ר אמל ג'מאל היא מנהלת קבוצת דיון בנושא פוסט-קומוניזם והמחשבה הפוליטית והדתית באגן המזרחי של הים התיכון; בשיתוף פרופ' כריסטוף שמידט קבוצת דיון בנושא סובייקטיביות בפילוסופיה ובתיאולוגיה נוצרית; ובשיתוף פרופ' סטיבן קפלן – פורום מחקרי בנושא חברות נוצריות עכשוויות בארץ הקודש. ד"ר מאק ניהלה במכון ון ליר בירושלים סדרת הרצאות בנושא שבי ושבויים, והיא חברת מערכת בכתב העת Journal of Levantine Studies היוצא לאור במכון ון ליר בירושלים.

פרסומים במכון

קבצים מצורפים: