פרופ' ניסים מזרחי

פרופ' ניסים מזרחי
תפקיד: 
עמית מחקר בכיר
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
הסוציולוגיה של הדעת, הרפואה והתרבות, גבולות חברתיים, זהות, מוסר וצדק חברתי, מודרניות וליברליזם, לימודי אתניות וסטיגמה ותיאוריה חברתית

פרופ' ניסים מזרחי הוא עמית מחקר בכיר במכון ון ליר בירושלים. הוא פרופסור במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב וכיהן כראש המחלקה בשנים 2013–2016. הוא בעל תואר שני באוניברסיטה העברית בהצטיינות יתרה. סיים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת מישיגן, אן ארבור, בחסות קרן פולברייט, ואת לימודי הפוסט-דוקטורט באוניברסיטת הרווארד. תחומי המחקר שלו כוללים את הסוציולוגיה של הדעת, הרפואה והתרבות, גבולות חברתיים, זהות, מוסר וצדק חברתי, מודרניות וליברליזם, לימודי אתניות וסטיגמה ותיאוריה חברתית.

פרופ' מזרחי זכה בפרסים ובמענקים רבים, ביניהם פרס קליפורד גירץ לשנת 2008 עבור המאמר הטוב ביותר בסוציולוגיה של התרבות מטעם האגודה הסוציולוגית האמריקנית; פרס האגודה הסוציולוגית הישראלית עבור המאמר הטוב ביותר לשנת 2012; ופרס מצטיין רקטור אוניברסיטת תל אביב בהוראה לשנת 2011. הוא שימש פרופסור אורח במחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת ברקלי ב-2016. מאמריו פורסמו בכתבי העת המשפיעים בעולם, דוגמת American Sociological Review ו-American Ethnologist. בשנת 2012 שימש עורך אורח בגיליון מיוחד של כתב העת Ethnic and Racial Studies בשיתוף עם פרופ’ מישל למונט מהמחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת הרווארד. ספרם Getting Respect, שנכתב במשותף עם צוות חוקרות וחוקרים בינלאומי, ראה אור ב-2016 בהוצאת אוניברסיטת פרינסטון.

במסגרת פעילותו במכון ון ליר פרופ’ מזרחי עומד בראש קבוצת המחקר מסוציולוגיה של חשד לסוציולוגיה של משמעות, המונה סוציולוגים ואנתרופולוגים ממוסדות אקדמיים אחדים בישראל, וכן מרצה בתוכנית הקיץ למנהיגות אינטלקטואלית צעירה, מסעות דעת.

פרסומים במכון