פרופ' שמואל שי

שמואל שי
תפקיד: 
עמית מחקר בכיר
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
תיאוריה סטטיסטית; מדידה חברתית ופסיכולוגית; חקר איכות החיים ופיתוח מדדים לרווחה כלכלית חברתית; חקר האינטליגנציה והיצירתיות; צדק חלוקתי; פרופילאות
תחומי עניין: 
פיתוח גישה תיאורטית וכלי מדידה בחקר מערכות התנהגותיות

פרופסור שמואל שי ייסד את המרכז לצדק חברתי ע"ש יעקב חזן במכון ון ליר בירושלים והיה המנהל האקדמי שלו עד 2006. הוא כיהן במשך שנים רבות כמנהל מחקר במכון לואיס גוטמן למחקר חברתי שימושי וכן במרכז הישראלי לחקר המגזר השלישי באוניברסיטת בן-גוריון.
פרופ' שי לימד "תיאוריה סטטיסטית ותורת ההסתברות" באוניברסיטה של קליפורניה בברקלי; "צדק חלוקתי" ו"תורת השטחות ומודלים סולמיים" (facet theory and scaling models) בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית בירושלים (החוג לפסיכולוגיה); ו"איכות חיים: הגדרה ומדידה" בבית-הספר לעבודה סוציאלית של האוניברסיטה העברית בירושלים. כיום הוא מלמד "פסיכולוגיה חקירתית ופרופילים של עבריינים" בפקולטה למשפטים, המכון לקרימינולוגיה.
שי למד באוניברסיטה של קליפורניה בברקלי ובאוניברסיטה העברית בירושלים. הוא קיבל תואר ראשון בפיזיקה, תואר שני בסטטיסטיקה מתמטית ותואר שלישי במדידה חברתית ופסיכולוגית.
שי חיבר שמונה ספרים ומספר רב של מאמרים מדעיים ודוחות מחקר על מדידות חברתיות ופסיכולוגיות ויישומן במדיניות חברתית, איכות חיים, כלכלה, צדק חלוקתי וענפים שונים של הפסיכולוגיה.

פרסומים במכון