קול קורא - מסעות דעת: תוכנית למנהיגות אינטלקטואלית צעירה

הגשת מועמדות לתוכנית עד לתאריך 22.3.2018 

לאן מועדות פניה של החברה הישראלית ומה מקומן של שאלות גדולות אודות צדק חברתי, פופוליזם, גלובליזציה ולאומיות בעיצובה? מדוע הדת נמצאת במגמת עלייה עולמית ומה גורלו של החילון? מהי ההשפעה של הכלכלה העכשווית ושל טכנולוגיות חדשות על זהות אישית, יחסים בינאישיים וחיי היום-יום? מה מקומן של התרבות והאמנות בחיי הפרט והציבור?

אם שאלות דוגמת אלה מעסיקות אתכם, ואם תרצו לחברן לנושאים של אחריות אישית ומקומכם בעולם ובחברה בהווה ובעתיד, תכנית "מסעות דעת" במכון ון ליר בירושלים נועדה עבורכם.

התכנית מיועדת לקבוצה קטנה ואיכותית של צעירים מכל שכבות האוכלוסייה בוגרי תיכון שטרם התחילו את לימודיהם האקדמיים (בכל התחומים, כולל מדעי הרוח והחברה ומדעים מדויקים) או הקריירה. היא מציעה אפשרות ייחודית ללימודים מעשירים ומרתקים מתחומי הרוח, החברה והמדע, המדגישים את הרלבנטיות של שאלות עומק אינטלקטואליות למציאות העכשווית.

בין המרצים: פרופ' רות גביזון, פרופ' רות הכהן-פינצ'ובר, ד"ר ראיף זריק, פרופ' א.ב. יהושע, פרופ' שי לביא, פרופ' ניסים מזרחי, ד"ר יוכי פישר, ד"ר אדם קלין אורון ופרופ' יהודה שנהב.

התכנית תתקיים מידי יום במהלך הקיץ בתאריכים 24.6.2018—17.8, עם מפגשי המשך אחת לחודש מאוקטובר 2018 ועד ליוני 2019. הלימודים יכללו סמינרים, תרגולים, סיורים וסדנאות כתיבה, תנועה ויצירה – ומקום רב לדיונים והעשרה הדדית בין הסטודנטים. במהלך התוכנית יפתחו המשתתפים פרויקטים אישיים של מחקר ועשייה חברתית ותרבותית, בליווי צמוד ומתמשך של צוות התוכנית.

עמיתי התוכנית יזכו במלגת מחיה בקיץ ולאורך השנה (בסכום כולל של כ-20,000₪) ובמגורים בתקופת לימודי הקיץ.

 

הגשת מועמדות

לשם הגשת מועמדות לתוכנית יש לשלוח:

  • קורות חיים ופרטי קשר (עד שני עמודים)
  • מסמך המספר על עצמך, תחומי העניין שלך והסיבות לרצונך להשתתף בתוכנית (עד 700 מילה)
  • תעודת בגרות או גיליון הערכה אחרון מבית-הספר בו למדת

את המסמכים יש לשלוח למייל journeys@vanleer.org.il עד לתאריך 22.3.2018.

הודעה על מעבר לשלב הבא תינתן במהלך חודש מרץ 2018, ובמועד זה יתואמו גם ראיונות אישיים.

לפרטים נוספים: journeys.vanleer.org.il

הקול הקורא מנוסח בלשון זכר אך מיועד לנשים ולגברים כאחד.