האקדמיה ע"ש פולונסקי

האקדמיה ע"ש פולונסקי ללימודים מתקדמים במדעי הרוח והחברה במכון ון ליר בירושלים הוקמה ביוזמתו ובמימונו של ד"ר לאונרד פולונסקי בשנת 2014. האקדמיה מארחת כעשרים פוסט-דוקטורנטים מצטיינים מן הארץ ומן העולם, ומטרתה לטפח חוקרים מן השורה הראשונה, הצפויים להיות מובילים בתחומיהם בהגות, בייצור ידע ובפיתוח חברה טובה יותר.

האקדמיה מציעה לעמיתיהּ מלגות מחקר וסביבה פיזית מיטבית, עם מגוון שירותים הדרושים לצורכי מחקר – חדרי חוקרים מרווחים, ספרייה עשירה, מחשוב מתקדם, אולמי הרצאות, מרחבי מפגש ועוד – והיא ביתם הרוחני של החוקרים בתקופת המלגה.

בכל שנה האקדמיה ע"ש פולונסקי מקבלת שישה מלגאים חדשים. המלגות – בסך 40,000 דולר לשנה, עם אפשרות להארכה עד ארבע שנים – מאפשרות לחוקרים לפתח את מחקרם האישי ולקדם את מעמדם האקדמי בתנאי חממה. עמיתי פולונסקי מצטרפים לקהילת מחקר תוססת בתחומי מדעי הרוח והחברה, ומקבלים הזדמנות לשתף פעולה עם יוזמות המתקיימות במכון ון ליר בירושלים. עמיתי פולונסקי נהנים גם ממעמד רשמי של חוקרים אורחים באוניברסיטה העברית בירושלים ומגישה למסד הנתונים של האוניברסיטה.

בוגרי תוכנית פולונסקי הם מועמדים נחשקים למשרות במוסדות מובילים להשכלה גבוהה בארץ ובעולם. רוב הבוגרים התקבלו לסגל של מגוון אוניברסיטאות בישראל ושל מוסדות אקדמיים בולטים בעולם כמו ברקלי, אוקספורד, מקס פלאנק במינכן, פרינסטון ועוד.

הקול הקורא למלגות האקדמיה ע"ש פולונסקי מתפרסם מדי שנה בחודש נובמבר באתר המכון, בעיתונות ובאתרי אינטרנט רלוונטיים. המועד האחרון להרשמה הוא בתחילת ינואר.

 

לפרטים נוספים ראו את אתר האינטרנט של האקדמיה ע"ש פולונסקי.

 

 

 

הצטרפות לרשימת התפוצה