מר ירום אריאב

חבר הנאמנים מכון ון ליר בירושלים

ירום אריאב הוא כלכלן בכיר עם התמחות במדיניות מקרו-כלכלית. הוא שימש מנכ"ל משרד האוצר הישראלי במשך 3 שנים עד סוף שנת 2009. במהלך כהונתו הוביל בהצלחה את המשק הישראלי דרך המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008, והיה אחראי לקבוע וליישם את המדיניות המקרו-כלכלית של ישראל. אריאב היה יו"ר ועדת ההיגוי להצטרפות ישראל ל-OECD, היה דמות מרכזית בממשל הישראלי ועמד בראש הוועדה האחראית על יישום סדר היום החברתי-כלכלי של הממשלה.

מאז סיום עבודתו במשרד האוצר אריאב מעורב בפיתוח מגוון פרויקטים למען הכלכלה הישראלית והחברה בישראל. הוא יו"ר חברת לביא קפיטל בע"מ, בנק השקעות המתמחה בתשתיות הקשורות לשוק הישראלי והאירופי. אריאב משמש גם יו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת בן גוריון, יו"ר הקרן לפיתוח לוד ויו"ר ועדת ההשקעות של קרנות הפנסיה של הסוכנות היהודית. הוא חבר בדירקטוריונים של נייר חדרה בע"מ, צור שמיר בע"מ, סונול בע"מ ומשקי הנגב.

לפני שירותו הממשלתי, בין השנים 1993 ועד 2006, שימש ירום אריאב מנהל בכיר בחברת כיל דשנים, מקבוצת כימיקלים ישראל, הנסחרת בבורסה בתל אביב. בין התפקידים הרבים שמילא: נציג כיל בדרום אמריקה ומנהל ב-SQM בצ'ילה; סמנכ"ל השיווק של חברת רותם אמפרט; סגן נשיא בכיר לשיווק כיל דשנים, ונשיא ומנכ"ל ICLFE, הפעילות האירופית של כיל דשנים (2002–2006).

בשנים 1985 עד 1993 כיהן אריאב בממשלת ישראל בכמה תפקידים, בהם סגן מנהל מחלקת התקציבים במשרד האוצר, שם היה אחראי ישירות לתקציבי משרדי הממשלה השונים.

אריאב הוא בעל תואר B.A. ו-M.A. (בהצטיינות) בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שם הוא מרצה אורח בבית הספר פדרמן למדיניות ציבורית וממשל.

הצטרפות לרשימת התפוצה