עו"ד ד"ר יואב מזא"ה

יואב מזא"ה
תפקיד: 
עמית מחקר
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
קניין רוחני, דיני משפחה
תחומי עניין: 
מגדר, לימודי גבריות

עו"ד ד"ר יואב מזא"ה הוא דוקטור במשפטים. את התואר השני והשלישי קיבל מאוניברסיטת אוקספורד ואת התואר הראשון קיבל מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בלימודיו לתואר השני והשלישי התמקד בדרישת המקוריות בזכויות יוצרים.
הוא מרצה בפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו, ותחומי המומחיות שלו הם קניין רוחני ודיני משפחה.
מזא"ה שימש עמית של הארגון העולמי לקניין רוחני (World Intellectual Property Organization), עמית מחקר במכון למחקר בקניין רוחני של אוניברסיטת אוקספורד ועורך כתב העת Oxford University Commonwealth Law Journal. בהיותו באוקספורד כתב דוח לממשלת אנגליה בנוגע לצורכי המחקר בקניין רוחני, דוח שהוביל לפיתוח מחקר בתחומים האמפיריים של הקניין הרוחני.
מזא"ה הופיע לפני ועדת שניט לבחינת ההיבטים המשפטיים של האחריות ההורית בגירושין, ולפני ועדת שיפמן לבחינת נושא מזונות הילדים, שתי ועדות אשר הושפעו במידה ניכרת מהמלצותיו. מחקריו בדיני משפחה מתמקדים בהגנה על ילדים ובהוצאתם מן הקונפליקט של הליך הגירושין וכן בקידום שוויון בדיני משפחה.
מזא"ה הוא עמית במכון ון ליר בירושלים, והוא מעורב במחקרים משותפים עם פרופ' גיא מירון ועם ד"ר מרב מאק ומשתתף במרכז לקידום נשים בזירה הציבורית.
בין פעילויותיו ההתנדבותיות הוא מייעץ ומייצג בתיקי pro bono, משמש חבר הנהלה בעמותת מעורבות ובמלב"ב (מרכז לטיפול בקשיש בקהילה), ומשתתף במסע האופניים למען בית החולים אלין בירושלים.