פרופ' משה יוסטמן

פרופ' משה יוסטמן
תפקיד: 
עמית מחקר בכיר; מנהל תחום החברה האזרחית בישראל
דואר אלקטרוני: 
תחומי עיסוק: 
כלכלה וחברה, מדידה במדעי החברה, אינדיקטורים במערכת החינוך, כלכלה פוליטית של חינוך, צמיחה וחלוקת הכנסות, כלכלת חדשנות ומדיניות טכנולוגית, פיתוח אזורי

פרופסור משה יוסטמן עומד בראש תחום החברה האזרחית במכון ון ליר בירושלים. עד לאחרונה שימש מנהלה בפועל של התוכנית לכלכלה וחברה במכון. בעבר ריכז במכון את קבוצת המחקר הרב-תחומית מדידת הבלתי מדיד, שבחנה בעיות מדידה מורכבות בתחומים שונים של מדעי החברה. הוא משמש פרופסור לכלכלה באוניברסיטת בן-גוריון, שם הוא מלמד מאז 1982, ועמית מחקר במכון למחקר כלכלי וחברתי יישומי של אוניברסיטת מלבורן, ומכהן גם כנשיא האגודה הישראלית לכלכלה לשנים 14–2012.

בעבר שימש ראש המחלקה לכלכלה ודיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן-גוריון; יו"ר הוועדה לרענון אינדיקטורים במערכת החינוך – יוזמה משותפת של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, משרד החינוך ו"יד הנדיב"; חבר ועדת ההיגוי הלאומית לתשתיות מדעיות וטכנולוגיות וחבר במועצות ציבוריות שונות. כמו כן שימש יועץ למשרדי החינוך, התעשייה והמסחר, העבודה והרווחה והפנים, לסוכנות היהודית ולמושל מדינת אוהיו. הוא שימש פרופסור אורח באוניברסיטת קרנגי מלון בפיטסברג, באוניברסיטת העם הסיני בבייג'ינג ובאוניברסיטה האוטונומית של ברצלונה, והיה עמית מחקר באוניברסיטת קייס וסטרן רזרב בקליבלנד.
פרופסור יוסטמן הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ובסטטיסטיקה ותואר שני במתמטיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שלישי בכלכלת עסקים מאוניברסיטת הארוורד. תחומי המחקר שלו כוללים: כלכלת חינוך, שוויון הזדמנויות וחלוקת הכנסות; כלכלת חדשנות ומדיניות טכנולוגית; ופיתוח אזורי. 

פרסומים במכון