מנהיגות בזמן משבר

אנגלה מרקר- הבלתי צפויה

לסדרה >

יום רביעי | 17.06.20 | בשעה 20:30 עד 23:30

פאנל והקרנת סרט | 

כיצד מתפקדים מנהיגים בעת משבר? מה תפקידם של מנהיגי מדינות בשעה כזו? מגפת הקורונה הפכה לסוג של אבן בוחן למנהיגות ונראה שבעקבותיה מספקות מנהיגות כמו ג'סינדה ארדרן, צאי אינג-ווין ואנגלה מרקל ארכיטיפים חדשים למנהיגות נבונה במאה ה-21. פרופ׳ ניירי וודס, דיקנית מייסדת של בית הספר הנודע לממשל באוניברסיטת אוקספורד וחוקרת כלכלה גלובלית, וד"ר פיליפ רוסלר, סגן הקנצלרית ושר האוצר לשעבר של גרמניה, וכיום רופא ויועץ בריאות לממשלת וייטנאם, בשיחה עם דפנה מאור, עורכת כלכלה עולמית, TheMarker.

לאחר הפאנל יוקרן הסרט אנגלה מרקל - הבלתי צפויה, גרמניה, 2015, בימוי: תורסטן קרנר, מתיאס שמידט

בעשור וחצי של תהפוכות עולמיות, כשאירופה מתמודדת עם משברים כלכליים ופוליטיים, הצליחה אנגלה מרקל לחזק את יציבותה ושגשוגה של גרמניה, והפכה למנהיגה מעוררת הערכה בעידן של פופליזם. הסרט שלפנינו עוקב אחר עלייתה הפוליטית של מרקל, ממדענית צעירה במזרח גרמניה ועד ללשכת הקאנצלר. זהו דיוקן מעניין, עשיר בקטעי ארכיון וראיונות, דרכו אפשר ללמוד משהו על העוצמה השקטה של מרקל, על האופן שבו היא מכלכלת את צעדיה בין כוחות סותרים ויכולתה לנווט בין כוחות אלו כדי להשיג את מטרותיה. (90 דקות. גרמנית ואנגלית, תרגום לעברית ואנגלית).

בסוף התוכנית תשודר שיחה של עורך "הארץ" אלוף בן עם עיתונאית "הארץ" נטע אחיטוב על התמורות במפת הכוחות העולמית. האם ארצות הברית מאבדת מכוחה, בעוד שסין דווקא מתחזקת? אחר אילו מדינות יהיה מעניין לעקוב בשנים הקרובות ומה יעצור את ההתדרדרות בכוחו של האיחוד האירופי?

מנהיגות בזמן משבר >

היום שאחרי?

סינמטק ירושלים בשיתוף קרן ון ליר העולמית, מכון ון ליר בירושלים, קרן ברנרד ון ליר ו"הארץ"

בפרויקט מקוון מיוחד בצפייה חופשית

שבוע של מיטב הסרטים והתוכניות בהשתתפות מומחים מרחבי העולם וישראל ועיתונאי "הארץ", כשבמרכזם השאלה מה יהיה ב"יום שאחרי" (הקורונה) וכיצד המגפה תשנה את חיינו בתחומים שונים

המגפה הגלובלית חוללה משבר חסר תקדים, אבל גם תמורות שונות בתחומים של מנהיגות, כלכלה, חיי המשפחה ועולם העבודה. חרף אי-הוודאות, אנשים מתחומים פוליטיים וחברתיים שונים רואים במשבר הנוכחי גם הזדמנות לתקן דפוסים נושנים לא מאוזנים ולהחדיר רעיונות חדשים.

סינמטק ירושלים, בשיתוף קרן ון ליר, מכון ון ליר בירושלים, קרן ברנרד ון ליר ו"הארץ" מציגים אופנים מגוונים לדמיין סיפור חדש, אחר, כזה שיצית את הדמיון ויוביל לשינוי, לשיתופי פעולה חדשים ולעתיד שלא היה ניתן להעלות על הדעת רק לפני מספר חודשים.

בסדרת תוכניות מיוחדת שתעלה לשידור מקוון במשך שבוע, נציג פאנלים עם אינטלקטואלים ואנשי מקצוע מובילים בתחומים שונים מרחבי העולם ונציע לצפייה סרטים עכשוויים המתמקדים בחמישה נושאים מרכזיים שהמגפה הביאה לקדמת הבמה: כלכלה, אדם וסביבה, הגירה, מנהיגות בשעת משבר וחיי המשפחה, ונדון בנרטיבים אלטרנטיביים המתהווים בחמשת התחומים הללו.

בין התאריכים 14-19.6.20 יעלו באתרים ובדפי הפייסבוק של "הארץ" (www.haaretz.co.il), סינמטק ירושלים (www.jer-cin.org.il) ומכון ון ליר בירושלים (https://www.vanleer.org.il) תוכניות יומיות הכוללות פאנל דוברים וסרטים רלוונטיים. כל יום יוקדש להיבט אחר של השלכות מגפת הקורונה על תחומי חיים שונים.

הפאנלים (באנגלית) והסרטים ילוו בתרגום לעברית. התכנים יהיו פתוחים לצפייה לציבור הרחב.

בהשתתפות

הצטרפות לרשימת התפוצה