זוכי פרס ון ליר לעבודות גמר מצטיינות

פרס ון ליר השביעי – שנת תש"פ (יוני 2020)

זכו בפרס:

שירה האוזר שטוסר – "תרגום ההומור בספרו של רואלד דאל: “George's Marvelous Medicine”" (עבודת גמר בתרגום)
בית ספר אזורי מקיף ע"ש י.ח. ברנר

נעה כהן – "סטודנטים לוחמים: בין האוניברסיטה העברית לאצ"ל" (עבודת גמר בהיסטוריה)
אולפנת חורב ירושלים

יונתן פטאל – "בריטניה והספרים הלא-לבנים: תמורות ומגמות ביחס של ספרי לימוד עבריים אל בריטניה, בעלת המנדט על פלסטינה (א"י), כפי שמשתקפות לאורך שנותיה של מערכת החינוך העברית, 1956 – 2015" (עבודת גמר בהיסטוריה)
בית הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים

אורי שגב – "קוויריות וא-בינאריות מגדרית בסונטות של שייקספיר: ניתוח פוקיאני של היסטוריית ההתקבלות" (עבודת גמר בספרות)
בית חינוך "דרך רוח" באוניברסיטת בן גוריון

ציון לשבח:

אור יקואל, בית ספר אזורי מקיף ע"ש י.ח. ברנר – "מוזיקה, רגש ומה שביניהם" (עבודת גמר במוזיקה)

מיה לב, התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים (יאסא) – "תעמולה כהצדקה למדיניות אלימה וקיצונית בגרמניה הנאצית ובברית המועצות הסטליניסטית" (עבודת גמר בהיסטוריה)

תומר מוז, בית הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית, במסגרת תוכנית "אידיאה" באוניברסיטת תל אביב – "העדפה מתקנת בעולם פוסט מודרני: עיון בהשלכות תפישת האחרות של פוקו ולוינס" (עבודת גמר בפילוסופיה)

ראמה מסארוה, בית ספר מקיף אורט בוסתן אלמרג – "חדשנות וחתרנות בקובץ הסיפורים 'יכפי אן יוחבכ קלב ואחד לתעיש' להיפפא ביטאר" (עבודת גמר בספרות ערבית)

נטע אברהם סמט, ישיבת מקור חיים כפר עציון – "'והחדש יתקדש': משנת הרב קוק והדיון סביב תזת החילון" (עבודת גמר במחשבת ישראל)

איה פלטר, עיינות הירדן – "100 שנה לתקופת היובש בארה"ב: פשע מאורגן יהודי בדטרויט כמקרה חקר" (עבודת גמר בהיסטוריה)

 

פרס ון ליר השישי – שנת תשע"ט (יוני 2019)

זכו בפרס:

אביב אלפנדרי – "השוואה בין דמותו של ג'וחה לדמותו של הרשלה" (עבודת גמר בספרות)
בית ספר אזורי מקיף ע"ש י.ח. ברנר

עפיף אל-ביאדסה – "דאגות האישה הערבייה ברומנים של הסופרת לילא אל עות׳מאן" (עבודת גמר בספרות ערבית)
תיכון חקלאי ימה

נעמי טורצקי – "הצבת מגבלות מוסריות על השוק החופשי באמצעות טיעונים סימבוליים: המקרה של זנות" (עבודת גמר בפילוסופיה)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים (יאסא)

אור שחודה – "מושגי הקיום של קאנט ושל פרגה" (עבודת גמר בפילוסופיה)
עירוני ד', תל אביב

ציון לשבח:

הלל אזולאי, אולפנת נווה חנה – האם קיים חוט מקשר בין פרשת טובינסקי לפרשת עסק הביש, ומהו? (עבודת גמר בהיסטוריה)

ישי חסקי, מית"ר, גני תקווה – הביקורת החברתית בפזמונאות מאיר אריאל מול שירת יהודה עמיחי: ירושלים כצומת יצירתי ואידיאולוגי (עבודת גמר בספרות)

יערה טננבאום, הר וגיא – אנרכיזם בקרב שודדי ים במאות ה־17–18 (עבודת גמר בהיסטוריה)

טל שוורץ, התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים (יאסא) – המיעוטים במערב מפרספקטיבה אסלאמית - השוואה בין הוגי “משפט המיעוטים” לבין טארק רמדאן (עבודת גמר בהיסטוריה)

גיא שפירא, התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים (יאסא) – עקרון המעאת בתקופת הממלכה הקדומה במצרים העתיקה (עבודת גמר בהיסטוריה)

 

פרס ון ליר החמישי – שנת תשע"ח (יוני 2018)

זכו בפרס:

חן ספייב – "ליבי בתוך מערב? המרחב לשיח פמיניסטי של משוררות ארצות אסלאם: כיצד הקול הפמיניסטי מזרחי של משוררות יוצאות ארצות אסלאם נשמע בשיריהן?" (עבודת גמר בספרות)
אולפנת חורב, ירושלים

גיא שוהם – "הדמיון בּחלום כ"כשירות הכרתית"" (עבודת גמר בפילוסופיה)
בית חינוך דרך רוח חיפה

אבישי אלה – ""הדאו" בתקופת "המדינות הלוחמות" – התועלת שבחוסר התועלת: הפילוסופיה והרטוריקה בהגות של לאו-דזה וג'ואנג-דזה – הקשר בין המטאפיזיקה, השפה, המיסטיקה והפוליטיקה" (עבודת גמר בהיסטוריה)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים (יאסא)

עפרי אדרי – "זיכרונות לוחמים פרטיזנים יהודים לאור זיכרון השואה הישראלי?" (עבודת גמר בהיסטוריה)
בית ספר גלים חוף הכרמל, כפר גלים

ציון לשבח:

נעמי ברונר, התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים (יאסא) – קלאופטרה: שינוי בתפיסת האישה המזרחית בעת החדשה (עבודת גמר בספרות)

למא חבאיב, עי"ס אלקאסמי, באקה אל-גרביה – על נשים ערביות בשירה הערבית המודרנית: ניתוח שיריה של נדאא ח'ורי כמקרה בוחן (עבודת גמר בספרות ערבית)

נבו כספי, עירוני ד', תל אביב – תהליך הדה-קולוניזציה בצרפת – הפרידה מאלג'יריה ומווייטנאם (עבודת גמר בהיסטוריה)

אביתר סלע, אלון, רמת השרון – מוטיבים מרכזיים ורעיונות פילוסופיים בסדרת הספרים "ים הפוריות" של יוקיו מישימה (עבודת גמר בספרות)

מיכל פורמן, התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים (יאסא) - מחול מבעד לעדשה: צילום תנועה ומחול לאורך ההיסטוריה (עבודת גמר באומנות)

 

פרס ון ליר הרביעי – שנת תשע"ז (יוני 2017)

זכו בפרס:

נויה הררי – "ה"גאגא" כרעיון פמיניסטי" (עבודת גמר בפילוסופיה)
בית חינוך דרך רוח חיפה

יונתן כהן" – ההתמודדות עם אבדן האל כפי שהיא מתבטאת בשירתם של חיים נחמן ביאליק ויהודה עמיחי" (עבודת גמר בספרות)
תיכון אזורי מקיף ע"ש י.ח. ברנר, גבעת ברנר

רעות פיליפס – "בין מוסיקה, דת ופילוסופיה בימי הביניים" (עבודת גמר בפילוסופיה ומוזיקולוגיה)
הרטמן, ירושלים

טל קורן – "הדיאלוג בין בונאבנטורה קווליארי ופאול גולדין כמקרה בוחן להתנגדות החברה הישועית אל המתמטיקה האינפיניטסימלית במאה ה-17" (עבודת גמר בהיסטוריה)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

ציון לשבח:

ים גולדשטיין – "אושר ואבסורד ביצירתו של אלבר קאמי" (עבודת גמר בפילוסופיה)
בית הספר העל יסודי משגב, מועצה אזורית משגב

שירה דגן – "המאפיינים החזותיים של טקסי המעבר בשבטי עמק האומו באתיופיה וכיצד הם מבטאים את תפקידו של הטקס בתרבות של כל אחד מהשבטים" (עבודת גמר באמנות)
בית הספר הדמוקרטי חדרה

ענבל מאיו – "היחס לזר ולאויב בארצות הברית בשנים 1941–1965 בראי הקומיקס באותה התקופה" (עבודת גמר בהיסטוריה)
ביה"ס התיכון הראל, מבשרת ציון

ענאל פרס – "גישות הבסיס הרעיוניות לייצוג ההרס בעבודותיהם של ג'ובאני בטיסטה פירנזי ויבס מרשאנד ורומין מפרה" (עבודת גמר באמנות)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים

תמר שפירא – "מיזוגניה יהודית במאות ה-12–13" (עבודת גמר בהיסטוריה)
בית ספר עירוני ד' ע"ש אהרון קציר, תל-אביב יפו

 

פרס ון ליר השלישי – שנת תשע"ו (יוני 2016)

זכו בפרס:

אראם אבו-סאלח – "מחשבתו הדתית והפילוסופית של אבּו אל-עלאא אל-מערי" (עבודת גמר בתולדות האסלאם)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

יונתן גדות – ""והאיש הוא תפילה והוא חוט": כינון עצמיות וחוויה דתית בראי השירה העברית" (עבודת גמר בספרות)
הכפר הירוק, רמת השרון

שיר ונטורה – "אורליה, או החיים והחלום: מוטיבים נשיים ומיסטיים ביצירתו של ז'ראר דה נרוואל" (עבודת גמר בספרות)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

רועי אבן – "מבוך מראות; משברי תעסוקה ומשברי זהות בסרטיו של צ'ארלי קאופמן" (עבודת גמר בקולנוע)
אלון, רמת השרון

ציון לשבח:

יערה פארן – "קונפליקטים בין דת למדע וההתמודדות של מדענים יהודים דתיים/מאמינים עמם" (עבודת גמר במחשבת ישראל)
תיכון אזורי מקיף ע"ש י.ח. ברנר, גבעת ברנר

עילי גבאי – "הקשר בין מלחמת העולם השנייה והתקופה שאחריה, לבין גיבוש הזהות ההומו-לסבית והקמת ארגונים לשוויון זכויות להומואים ולסביות בארצות-הברית (1945–1969)" (עבודת גמר בהיסטוריה)
תיכון שקד בטבעון

חליל חסן מסארוה –"דמות איש הדת ברומן "החתונה של אלזין" של הסופר הסודני אל-טייב סאלח, והרומן "ענקי הצפון" של סופר המצרי נג'יב כילאני – כשני מקרי בוחן" (עבודת גמר בספרות ערבית)
בית הספר אלנהדה אל-אהליה עתיד כפר קרע

אמי כהן – "סגולות עור הנחש: מיפוי הקשרים בין הגרסות העבריות של מתכון רפואי מאגי מימי הביניים" (עבודת גמר במחשבת ישראל)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

גידי ליטמן – "ההשפעה והייצוג של אמנות הפופ ארט בעבודה של ליידי גאגא" (עבודת גמר באמנות)
תיכון מקיף ברנקו וייס ע"ש אנה פרנק בקיבוץ סאסא

 

פרס ון ליר השני – שנת תשע"ה (יוני 2015)

זכו בפרס:

נועם יונאי – "ביטוייה של התרבות העברית המתחדשת בתרגומי "אליס בארץ הפלאות"" (עבודת גמר בספרות)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

עומר אגבאריה – "האישה במגוון תיאוריה וממדיה החברתיים בשני הרומנים של חנא מינה: "שרף קאטע טריק" ("כבוד חוצה דרך") ו"חין מאת אלנהד" ("כשמת השד")" (עבודת גמר בספרות ערבית)
תיכון ”אלאהליה“ עתיד אום אל פחם

אוהד כ"ץ – "רמזי אגדות בשירה העברית במאה העשרים: התבוננות בשיריהם של חמישה משוררים" (עבודת גמר בספרות)
צפית, כפר מנחם

טאילי הרדימן – "יחסי הגומלין בין אסתטיקה ורוע בקולנוע" (עבודת גמר בקולנוע ופילוסופיה)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

ציון לשבח:

רועי זילבר – "גיבוש הלאומיות האוקראינית המודרנית: תהליך הולדתה של המדינה האוקראינית העצמאית בין השנים 1648–1921" (עבודת גמר בהיסטוריה)
תיכון שוהם

טל חמו – "דמיון ושוני בהצגת מחלת הסרטן בספרות" (עבודת גמר בספרות)
בית הספר ”נופי הבשור“ המועצה האזורית אשכול

גיא יעקבי – "גלויה אל האם: אימהות ובנים בעקבות הכתיבה של ז'וליה קריסטבה" (עבודת גמר בינתחומית)
תלמה ילין, גבעתיים

אייל מנסורה שמעוני – "האלוהים העמיחיי: מושג האלוהים בשירי הראשית והאחרית של יהודה עמיחי" (עבודת גמר בספרות)
עירוני א', חיפה

קדם שניר – "שפות סימנים ושפות מדוברות כשפות ממוקדות תימה" (עבודת גמר בבלשנות)
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

 

פרס ון ליר הראשון – שנת תשע"ד (יוני 2014)

זכו בפרס:

הראל בז'ה – "השפעת הילדות בקיבוץ על האמניות רונית אגסי, דינה הופמן ומיכל כרמון"
הימלפרב, ירושלים

מאיה אשר – ""שודדת-יבשה": קריאה מגדרית ביקורתית בספר בילבי"
ביה"ס הדמוקרטי ע"ש נדב במרחב מודיעין

אחינעם תמר וירט – "אמונה ובדידות בשירת לאה גולדברג בהשוואה לחיבור ‘איש האמונה הבודד’ מאת הרב סולובייצ’יק"
ביה"ס העל-יסודי שק"ד דרכא בשדה אליהו

דניאל סטנקביץ – "השתקפות אירועים מרכזיים מתקופת השואה בעיתונות הילדים בארץ ישראל 1943–1945"
עירוני ד', תל אביב

ציון לשבח:

חוה פרנקל – "טקסט, צליל וקדושה – עיון במיסות מאת מאשו ואוקגם"
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

איתמר פולמן – "קידוש החודש ועיבור השנה בפולמוס הקראי-רבני"
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

ירדן ליכטרמן – "ביטויי האידיאולוגיה הכנענית בתרגומי יונתן רטוש"
התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות, ירושלים

איתי שפירא – "אוות האדם האבסורדי: התמודדות פוסט-מהותנית עם ‘הבחילה הקיומית’ בכתביהם של סרן קירקגור ואלבר קאמי"
התיכון שליד האוניברסיטה, ירושלים

נדב לשם – "כתיבה אנטי מלחמתית ב’מלכוד 22’ וב’בית מטבחיים 5'"
עירוני ד', תל אביב

 

 

חזרה לפרויקט פרס ון ליר>>>

הצטרפות לרשימת התפוצה